Липовий Ріг

Адміністративно-територіальний поділ

Липовий Ріг – село, підпорядковане Піївській сільській раді Миронівського району Київської області. У ХІХ столітті село Київського повіту Київської губернії.

Село відноситься до історико-етнографічного регіону Середнє Подніпров’я (Наддніпрянщина).

Історія

Село розташоване у верхів’ї р. Чучинки. Можливо, походження назви села Липовий Ріг, як і села Медведівка, пов’язане з тим, що в цих місцях здавна займалися бджільництвом, медоносами.

У 1732 році тут була побудована церква Преображення Господнього, оновлена ​​в 1792 р.

До ХІХ ст. село належало Ржищівському маєтку. За даними Л. Похилевича (1864), с. Липовий Ріг в ті часи належало до Київського повіту і було разом з селами Малі Прицьки і Співаки Канівського повіту власністю поміщика О. Ф. Перро.

У 1929 р в селі був створений колгосп «Новий шлях».

З початком Великої Вітчизняної війни оборонні бої за Липовий Ріг вела 146-та стрілецька дивізія. 3 серпня 1941 р. село було окуповане. Під час окупації в Німеччину було вивезено 64 хлопців і дівчат з Липового Рогу. Звільнили Липовий Ріг воїни 55-ї гвардійської танкової бригади, 161-й, 206-ї стрілецької дивізії 11 січня 1944 р. На фронтах загинуло 62 місцевих жителя.

У центрі села – Братська могила і пам’ятник воїнам, загиблим в боях за село, а також пам’ятник землякам, які загинули у Великій Вітчизняній війні, побудований в 1961 р.

Після війни в Липовому Розі був відновлений колгосп «Новий шлях».

Карти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *