Адміністративно-територіальний поділ
Чубівка – cело, підпорядковане Думанецькій сільській раді Черкаського району Черкаської області. У ХІХ столітті село Прусянської волості Черкаського повіту Київської губернії.
Археологічні пам’ятки с. Чубівка
Скіфський курган скіфо-сарматська доба VII ст. до н.е. – III ст. н.е., 3 км. на захід від села.
Відомості про Число хутірських і відрубних господарств існуючих в межах Жаботинської волості Черкаського повіту (1908 р.) в селі Чубівка
- Жаботинський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир
- Економія Г. Олейникової Анни
- Економія Влашин Емілії
- Хут. Бельковича
Похилевич Л. І. Сказання про населені місцевості Київської губернії 1864 р.
До Думанського приходу (Миколаївська церква) належить село Чубівка, що розкинулася на протилежній правій стороні Тясмину. Жителів обох статей: православних 290, римських католиків 8. Землі, що складається з чудового чорнозему, 410 десятин. Половина цього села належить поміщику Йосипу Улашину, а інша його брату Сотеру, що дісталася від їх батька Мартіна, який купив Чубівку у графа Самойлова в 1804 році.
За півверсти від села Чубівка знаходиться Жаботинський Онуфріївський заштатний монастир. Монастир цей знаходиться в 8-ми верстах від містечка Жаботина, біля річки Жаб’янка, яка за дві версти впадає в річку Тясмин. Про заснування монастиря немає інформації. В даний час братію його складають 33 людини ченців і послушників.
Дохід на утримання монастир отримує від земельних угідь і фундушевого капіталу (крім незначних подаянь від приїжджаючих для прощі навколишніх селян) і в 1860 році він склав 708 р. 57 к.
Монастирю належить 263 десятини землі з млином на річці Жаб’янка з 30 десятинами лісу і двома хуторами: Лаврусиха і Некрасиха, що дають дохід до 1000 р. Капітал сягає суми в 9593 р. У монастирі дві церкви, головна дерев’яна, трьохпрестольна, імені Успіння Божої Матері, Святителя Миколая і Великомучениці Варвари. Вона побудована за ігумена Єфрема Биковського в 1758 голу і відновлена ігуменом Мелхиседеком Шаховським, іконним писанням і зовнішньою покраскою в 1798 році. Тепла, кам’яна, однопрестольна церква імені Преподобного Онуфрія в одній зв’язці з дзвіницею заснована тим же ігуменом Мелхиседеком, а освячена ігуменом Варфоломієм в 1811 році.
Карта
