Чубівка

Адміністративно-територіальний поділ

Чубівка – cело, підпорядковане Думанецькій сільській раді Черкаського району Черкаської області. У ХІХ столітті село Прусянської волості Черкаського повіту Київської губернії.

Археологічні пам’ятки с. Чубівка

Скіфський курган скіфо-сарматська доба VII ст. до н.е. – III ст. н.е., 3 км. на захід від села.

Відомості про Число хутірських і відрубних господарств існуючих в межах Жаботинської волості Черкаського повіту (1908 р.) в селі Чубівка

  1. Жаботинський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир
  2. Економія Г. Олейникової Анни
  3. Економія Влашин Емілії
  4. Хут. Бельковича

Похилевич Л. І. Сказання про населені місцевості Київської губернії 1864 р.

До Думанського приходу (Миколаївська церква) належить село Чубівка, що розкинулася на протилежній правій стороні Тясмину. Жителів обох статей: православних 290, римських католиків 8. Землі, що складається з чудового чорнозему, 410 десятин. Половина цього села належить поміщику Йосипу Улашину, а інша його брату Сотеру, що дісталася від їх батька Мартіна, який купив Чубівку у графа Самойлова в 1804 році.

За півверсти від села Чубівка знаходиться Жаботинський Онуфріївський заштатний монастир. Монастир цей знаходиться в 8-ми верстах від містечка Жаботина, біля річки Жаб’янка, яка за дві версти впадає в річку Тясмин.  Про заснування монастиря немає інформації. В даний час братію його складають 33 людини ченців і послушників.

Дохід на утримання монастир отримує від земельних угідь і фундушевого капіталу (крім незначних подаянь від приїжджаючих для прощі навколишніх селян) і в 1860 році він склав 708 р. 57 к.

Монастирю належить 263 десятини землі з млином на річці Жаб’янка з 30 десятинами лісу і двома хуторами: Лаврусиха і Некрасиха, що дають дохід до 1000 р. Капітал сягає суми в 9593 р. У монастирі дві церкви, головна дерев’яна, трьохпрестольна, імені Успіння Божої Матері, Святителя Миколая і Великомучениці Варвари. Вона побудована за ігумена Єфрема Биковського в 1758 голу і відновлена ​​ігуменом Мелхиседеком Шаховським, іконним писанням і зовнішньою покраскою в 1798 році. Тепла, кам’яна, однопрестольна церква імені Преподобного Онуфрія в одній зв’язці з дзвіницею заснована тим же ігуменом Мелхиседеком, а освячена ігуменом Варфоломієм в 1811 році.

Карта

Карта Шуберта
Чубівка на трьохверстовій мапі Шуберта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *