Адміністративно-територіальний поділ села Березняки
Березняки – cело, підпорядковане Тубільцівській сільській раді Черкаського району Черкаської області. У ХІХ столітті село Шелепуховської волості Черкаського повіту Київської губернії. Село відноситься до історико-етнографічного регіону Середнє Подніпров’я (Наддніпрянщина).
Список поселень Черкаської округи 1926 р.
Село Березняки (станом на 1926 р. Мошенського р-ну Черкаської округи) 285 господарств, чоловіків 585, жінок 589, всього 1174

Історія с. Березняки
Засноване село понад 300 років тому. Назва походить від березового гаю, яка оточувала село. У1864 році в селі проживали 547 осіб. Життя селян в дореволюційні часи було убогим: навколишні ліси належали графині Браницькій. У 1902 р. в селі побудовано церковно-приходську 3-класну школу, в якій навчалися діти селян. Зміни в житті села відбулися зі створенням товариства загального обробітку землі, до якого увійшли бідні селяни зі своєю землею і худобою. Згодом товариство переросло в сільськогосподарську артіль ім. Петровського; в 1954 р. артіль була приєднана до колгоспу ім. Мічуріна с. Тубільці. Велика Вітчизняна війна не обійшла стороною с. Березняки. У роки окупації були зруйновані приміщення школи, клубу, вивезено багато худоби.



У післявоєнний період село відбудували. Всі господарські споруди, медичний пункт, дитячі ясла знову почали працювати. Був збудований сільський клуб.
Похилевич Л. І. Сказання про населені місцевості Київської губернії 1864 р.
Березняки, село іменується піщаним, на відміну від іншого села Березняків в Черкаському повіті іменоване чорноземним, в 5-ти верстах від Кумеєк і в 6-ти від м. Мошен, оточене сосновим бором. Жителів обох статей 547.
Церква імені Св. Пророка Іллі дерев’яна, 6-го класу, землі має указану пропорцію. Побудована у 1798 році. Попередня церква, описана в візиті Мошенського деканату за 1746 рік, була зведена в 1717 році. Під час згаданого візиту прихід її складали 30 дворів в селі Березняках і 20 в селі Пліваках. В даний час в цьому останньому селі, яке нині належить до Березняківського приходу, жителів обох статей 440.
Назву свою це село отримало від того, що розташоване на Дніпровських луках які заливаються весняної водою, що залишається стояти на подобі плів, які перешкоджають вільному зростанню трави.
Очевидно тут у автора закралася помилка, оскільки в оригіналах метричних книг по селу Березняки Шелепуховської волості церква значиться Різдво-Богородична. У Черкаському повіті було два села з назвою Березняки Прусянської і Шелепуховської волості, (нині Березняки в Черкаському і Смілянському р-ні), мабуть, через це у автора і сталася плутанина з назвами церков.